هزینه ثبت برند چقدر است؟

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند چقدر است؟

هزینه ثبت برند چقدر است؟ 626 417 majid

ثبت برند به عنوان یکی از مراحل شناسایی برند در فعالیت اقتصادی است که با نام علامت تجاری نیز شناخته می‌شود. برای ثبت برند باید مراحل مختلفی را از طریق مرکز مالکیت معنوی طی کرد که شامل پرداخت هزینه است. در واقع باید بدانید که وب سایت اداره مالکیت معنوی به صورت رسمی زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعال بوده و برای ثبت برند، باید هزینه‌های مصوب را پرداخت نمود.

اگر به دنبال یک فعالیت تجاری قصد دارید تا یک برند را برای خود انتخاب و ثبت کنید، ابتدا باید در مورد نحوه ثبت برند آشنایی پیدا کنید و پس از پرداخت هزینه ثبت برند بتوانید آن را به صورت رسمی در روزنامه‌های رسمی کشور منتشر کنید. در این مقاله آشنایی کوتاهی در مورد قوانین و هزینه‌های ثبت برند کسب خواهید کرد که برای روند ثبت یک نام تجاری ضروری است، پس بهتر است تا انتها ما را همراهی کنید.

ثبت برند

یک تولید کننده یا صاحب کسب و کار برای این که بتواند ثبت برند خود را به خوبی انجام دهد بهتر است ابتدا شناخت نسبی نسبت به مسائل ثبت برند به ویژه هزینه ثبت برند پیدا کند. انتخاب یک برند مناسب برای کسب و کار می‌تواند در آینده بسیار مفید و حائز اهمیت باشد و داشتن نشان تجاری به فرد کمک می‌کند تا بتواند به یک وضعیت مطلوب دست پیدا کند.

هر شخص حقیقی و حقوقی در فعالیت اقتصادی خود می‌تواند یک یا چند برند را برای خود داشته باشد و با انحصار سازی آن می‌تواند به درآمدهای بیشتر برسد. ثبت برند طبق مراحل مشخص و در چارچوب وب سایت تعیین شده انجام می‌شود که در هر مرحله با توجه به وضعیت نشان تجاری، هزینه ثبت برند دریافت می‌شود که این هزینه بر اساس مصوب هر سال متغیر است.

هزینه ثبت برند

اگر نگاهی به هزینه ثبت در وب سایت اداره مالکیت معنوی بیندازید متوجه این موضوع خواهید شد که هزینه ثبت نشان تجاری به صورت کلی به دو بخش کلیدی تقسیم بندی می‌شود. در بخش نخست آن حق‌الزحمه موسسه ثبت وجود داشته که این موضوع می‌تواند به صورت توافقی باشد و قیمت دقیق آن توسط کارشناسان مربوطه تعیین می‌شود. البته باید خاطر نشان کرد که قیمت توافقی باید طبق عرف بازار باشد، در غیر این صورت ارزش انجام ثبت برند در آن موسسه کاهش پیدا می‌کند.

در بخش دوم دریافت هزینه ثبت برند، لازم است که هزینه‌های انجام ثبت برند طبق جدول هزینه‌های اداره مالکیت صنعتی پرداخت شود. این هزینه‌ها به صورت مصوب سالانه تعیین شده و برای هر سال متغیر است. هر تغیر ایجاد شده بر روی نشان تجاری و درخواست انتشار آگهی آن در روزنامه‌های رسمی دارای هزینه‌های مختلف برای شخص حقیقی یا حقوقی است.

ثبت برند تجاری یک سرمایه است

شاید بسیاری از افراد هزینه ثبت برند را به عنوان یک حساب هزینه ای بر روی کسب و کار خود بدانند اما باید بیان کرد که ثبت برند تجاری به عنوان یک سرمایه کلیدی محسوب می‌شود. هزینه ثبت برند به صورت دوره‌ای دریافت می‌شود و پس از گذشت یک دوره مشخص، به صورت ده ساله تمدید شده و می‌تواند بازدهی زیادی برای کسب و کار شرکت داشته باشد. نشان تجاری به عنوان یک سرمایه بلند مدت محسوب شده که اگر با این رویکرد بررسی شود می‌تواند باعث رضایت صاحبان کسب و کار شود.

برند به عنوان یک دارایی سرمایه‌ای بوده که نامشهود است و می‌تواند محصولات و خدمات یک شرکت را از سایر محصولات و خدمات شرکت‌های دیگر متمایز کند. وجود برند متمایز می‌تواند به عنوان یک مزیت رقابتی محسوب شود و از جعل و سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری کند. با توجه به مطالب گفته شده هزینه ثبت برند برای یک فعالیت تجاری معقول بوده و دارای ارزش است. اگر بخواهید برند مورد علاقه خود را ثبت کنید و از مراحل انجام آن اطلاعات ندارید می‌توانید با موسسه‌های مختلفی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند تماس بگیرید.

سخن پایانی

همان طور که بیان شد هزینه ثبت برند با توجه به خدمات ثبت شرکت‌ها می‌تواند متفاوت باشد و دارای دو مرحله اساسی است. در مرحله نخست با توافق انجام شده هزینه‌ها دریافت می‌شود و در مرحله دوم مراحل دقیق ثبت برند است که با توجه به وب سایت اداره مالکیت معنوی تعیین می‌شود. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از محصولات و خدمات شرکت بهتر است برند خود را ثبت کنید. اگر در این زمینه اطلاعات ندارید و یا می‌خواهید مراحل ثبت برند خود را به یک موسسه معتبر بسپارید می‌توانید این کار را با یک بررسی دقیق انجام دهید.

هزینه ثبت برند در سال ۱۳۹۹ طبق جدول اعلام شده قابل دریافت است و شما به عنوان متقاضی ثبت نشان تجاری، هزینه جانبی دیگری پرداخت نمی‌کنید. لازم به ذکر است که بدانید تغییرات مورد نیاز در زمینه درخواست تغیر نشان تجاری و تمدید آن دارای هزینه‌های مشخص بوده که باید طبق نرخ مصوب با ارائه فیش واریزی انجام شود. ثبت برند در تمامی شهرها و استان‌های ایران بر طبق نرخ اعلام شده بوده و برای تمامی شهر دارای یک قیمت ثابت است. امید است بتوانید برند مورد علاقه خود را به سهولت ثبت و در فعالیت تجاری خود از آن استفاده کنید.

برای مشورت درباره ثبت برند میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان ثبتی برندیشان کمک بگیرید. کافیست در ساعات اداری با شماره ۴۴۲۸۸۹۳۰-۰۲۱ تماس بگیرید تا با کارشناسان برندیشان صحبت کنید.

    مشاوره رایگان
    WhatsApp chat