هزینه ثبت برند چقدر است؟

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند چقدر است؟

هزینه ثبت برند چقدر است؟ 1468 900 majid

ثبت برند به عنوان یکی از مراحل قانونی داشتن یک برند منحصر به فرد است که دارای مراحل متفاوتی است که روال قانونی آن باید طی شود. برای این که بتوانید یک برند را به درستی و در بستر قانونی خود، طبق اصول تعیین شده به ثبت برسانید بهتر است از مراحل مختلف آن آگاهی داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو آن را انجام دهید.

هزینه ثبت برند به عنوان یکی از موضوعات اصلی در زمینه ثبت برند است. برای این که شرکت بتواند برند خود را به ثبت برساند باید از گذرگاه‌های قانونی مختلفی عبور کند. یکی از موارد حائز اهمیت در ثبت برند این است که برند انتخابی شما قبلاً توسط شرکت خاصی ثبت نشده باشد. این موضوع توسط اداره ثبت شرکت‌ها قابل پیگیری است و یکی از مراحل این کار، مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری است.

در مورد ثبت برند بدانید

یک سری اقدامات کلی برای ثبت برند وجود دارد که با داشتن آگاهی‌های لازم نسبت به آن می‌توانید مراحل آن را در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب به اتمام برسانید. برای این کار یک شرکت بهتر است ابتدا مدارک خود را به شکل صحیح تکمیل کنید. مدارک مورد نیاز برای این امر شامل تصویر برند مورد نظر، تصویر کارت بازرگانی، ارائه گواهی امضا شخص حقیقی که باید در دفترخانه‌های رسمی انجام شود و جواز تأسیس شرکت یا موسسه است.

البته باید خاطر نشان کرد که مدارک مورد نیاز برای ثبت کردن یک برند حقوقی می‌تواند کمی متفاوت باشد. در هر دو حالت هزینه آن محاسبه شده و از شخص دریافت می‌شود. الزامات قانونی که برای این کار در نظر گرفته شده است باعث می‌شود تا مراحل کار به شکل قانونی و در یک بستر مناسب قابل انجام باشد.

هزینه ثبت برند هزینه ثبت برند

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، هزینه ثبت برند می‌تواند متفاوت باشد و برای ثبت برند حقیقی و برند حقوقی مختلف است. در واقع به زبان ساده‌تر می‌توان بیان کرد که هزینه آن به دو بخش مختلف تقسیم بندی می‌شود که شامل هزینه اولیه  و هزینه‌های بعد از نظر کارشناسان مربوطه است.

 ۱- هزینه اولیه

بعد از ثبت نام کامل در سایت اداره مالکیت معنوی، باید مدارک مورد نیاز را به درستی در سایت بیان شده ثبت کنید. هزینه ثبت با توجه به وضعیت کالای درج شده متفاوت است. باید توجه کنید هزینه دقیق آن در این بخش قابل شناسایی بوده و می‌تواند متغیر باشد. بعد از این مرحله نوبت به تأیید اولیه کارشناس می‌رسد که هزینه آن جدا محاسبه می‌شود.

۲- هزینه با توجه به نظر کارشناس

در صورتی که ثبت نام شما از طریق سایت مذکور، مورد تأیید کارشناس قرار گیرد، باید در سایت مورد نظر در سه نوبت مختلف هزینه پرداخت شود. سه بخش اصلی پرداختی شامل هزینه آگهی تقاضا، هزینه حق الثبت برند و هزینه آگهی در روزنامه است. هر یک از بخش‌های بیان شده به گونه‌ای است که باید برای ثبت نهایی برند، طی شود.

هزینه آگهی تقاضای ثبت برند

این بخش با توجه به نوع لوگوی انتخابی شما، میزان طبقات و کالاها و همچنین میزان خطوط و رنگی بودن لوگو می‌تواند متفاوت باشد و به صورت میانگین چیزی بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

هزینه حق الثبت برند

زمانی که آگهی شما برای تقاضای ثبت چاپ شده باشد، پس از از گذشت ۳۰ روز باید در سایت نسبت به پرداخت هزینه حق الثبت اقدام کنید. می‌توان گفت در این مرحله با توجه به وضعیت لوگوی خود باید هزینه بالای صد هزارتومانی را پرداخت کنید.

هزینه آگهی ثبت برند در روزنامه

پس از اعلام نهایی و تأیید برند شما، برای آگهی نوبت دوم که در روزنامه انجام می‌شود باید هزینه آخر را پرداخت کنید.

سخن پایانی

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، ثبت برند به عنوان یکی از مراحل داشتن یک برند اختصاصی و ویژه است که دارای مراتب قانونی است. برای این که بتوانید برند مورد نظر خود را به ثبت برسانید باید یک سری مراحل قانونی را طی کنید. این مراحل دارای هزینه بوده و قطعاً برای ثبت نیاز به پرداخت هزینه دارید.

برای محاسبه هزینه ثبت برند استفاده از یک تیم مشاوره قوی می‌تواند شما را در طی کردن مراحل قانونی  یاری کند. در واقع می‌توان بیان کرد داشتن شناخت کامل نسبت به مسئله ثبت علامت تجاری شرکت یا موسسه می‌تواند از سختی‌های کار کاسته و شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه‌ی مطلوب برساند.

    مشاوره رایگان
    WhatsApp chat